День Пам'яті померлих від СНІДу
Всесвітньою організацією охорони здоров’я було визначено кожну третю неділю травня Днем пам'яті померлих від СНІДу.
День пам'яті померлих від СНІДу був започаткований з метою розповсюдити якомога більше інформації для профілактики цього захворювання. Чим більше уваги вдасться привернути до цієї проблеми, тим більше людей можна буде врятувати. Крім того, цей проект реалізовувався для того аби привернути увагу влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.
Вперше День пам'яті померлих від СНІДу був відзначений у 1983 році в Сан-Франциско (США). На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювань і про ВІЛ/СНІД практично нічого не було відомо. Тоді організаторами акції пам'яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія.
Сьогодні Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками міжнародних експертів в Україні з ВІЛ-інфекцією живуть біля 240 тисяч людей. І тільки кожен другий знає про свій діагноз.
Згідно зі статистикою, щодня в нашій країні від СНІДу вмирає 8 осіб. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці епідемію зупинити не вдається.
Проте, головним інструментом профілактики є знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Дізнавайтесь, цікавтесь, думайте. Це може врятувати життя Вам, або Вашим близьким.