НОВИЙ ЗАКОН ПРО ДПА-2021: ЩО ЗМІНИЛОСЯ ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ

Date: 14 квітня 2021 о 14:53

13 квітня 2021 року відбулося позачерговое засідання Верховної Ради України, де було підтримано законопроєкт, який скасовує обов’язковість проходження державної підсумкової атестації (ДПА) для здобувачів повної загальної середньої освіти у 2021 році.

Цей документ аналогічний минулорічному. Він дозволяє випускникові школи, студентові коледжу, професійно-технічного, професійного закладу освіти самостійно визначитися із тим, чи проходити ДПА у формі  ЗНО цьогоріч. Ті особи, які вирішили проходити ЗНО, зможуть також самостійно вирішити, чи отримувати оцінку за ДПА у формі ЗНО у свідоцтво про повну загальну середню освіту. Зауважте: новий закон не скасовує ЗНО для вступників до закладів вищої освіти.

З’ясуймо, що саме змінилося для випускників на прикладі декількох ситуацій.

1) Випускниця школи п. Марія планує вступати до закладу вищої освіти, переконана в тому, що отримає високі результати на ЗНО. Тому проходитиме всі тести ЗНО, на які зареєструвалася, а також звернеться до закладу освіти із проханням виставити її оцінки за ДПА у формі ЗНО в додаток до свідоцтва про повну загальну середню освіту.

2) Студент коледжу п. Петро також планує вступати до закладу вищої освіти, але не хоче, щоб його результати ДПА у формі ЗНО були виставлені у свідоцтво  про повну загальну середню освіту. Він візьме участь у ЗНО, але не проситиме виставляти його результати ДПА у формі ЗНО у свідоцтво про повну загальну середню освіту. У такому разі в документі про освіту п. Петра буде запис про те, що він звільнений від проходження ДПА у формі ЗНО.

3) Випускниця ліцею п. Ганна цьогоріч не планує вступати до закладу вищої освіти, тому зареєструвалася тільки для проходження ДПА у формі ЗНО. Вона не проти мати запис “звільнена від складання ДПА” у свідоцтві про повну загальну середню освіту. З огляду на ухвалення Закону, дівчина не прийде складати тестування, у її свідоцтві про повну загальну середню освіту, як і в документі п. Петра, буде зазначено, що вона звільнена від проходження ДПА у формі ЗНО.

4) Випускник гімназії п. Павло планує вступати до закордонного закладу вищої освіти, у якому вступників просять надати і результати ЗНО, і свідоцтво про повну загальну середню освіту із результатами ДПА. Тож він складатиме всі тестування ЗНО й ініціюватиме внесення результатів ДПА у формі ЗНО у свій документ про освіту.

Зазначимо, що Міністерство освіти і науки України поінформує заклади освіти щодо імплементації положень Закону.