З Днем захисника та захисниць України!

Date: 11 жовтня 2021 о 17:17, Refreshed 18 жовтня 2021 о 06:43
132 view

14 жовтня Україна відзначає три славні свята - День захисника України, День українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці. Від щирого серця вітаємо з цими знаменними святами всіх чоловіків України, гідних нащадків великих прадідів, в чиїх жилах тече гаряча козацька кров.

Інформаційна довідка

14 жовтня вже багато років ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці або   Святої Покрови, яке для усіх православних є одним з найбільш релігійних свят осені. Українцям здавна  була притаманна любов, шанування і благовіння перед святою Богородицею. Адже, своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров  над кожним з нас. Їй відомі всі наші потреби й турботи, радощі й печалі. Саме з її покровом і заступництвом ми пов*язуємо усі свої надії.

14 жовтня також було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків Святої Покрови було найбільш значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє   їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва – це одна з найвеличезніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем  віри, моралі та державних традицій України. Впродовж  століть могутне козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні. В житті часто спостерігаємо, сьогодення, яке   перекликається зі старовиною, адже ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

Саме тому день захисника України  ми відзначємо  14 жовтня, як символ нерозривного зв*язку всіх поколінь захисників України, як пам'ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверінітет. Попри зміну часів і політичних систем, День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю  Батьківщині.

Пізнавальне відео для учнів  тут

Відеопривітання від учнів тут