Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 114 чоловік

Відставити паніку

Дата: 28 лютого 2022 о 12:58, Оновлено 3 березня 2022 о 10:09
157 переглядів

Відставити паніку

Паніка – це раптовий, несвідомий страх, стан інтенсивної тривоги перед реальною або передбачуваною загрозою. Такий страх має заразливий характер, а тому в суспільстві швидко розповсюджуються панічні настрої. 

Щось подібне вже ставалось на початку пандемії. Подібно до невідомості, щодо якої існують негативні упередження: «Будь-який результат з елементом невідомості виявиться негативним; Негативний результат буде катастрофічним, з негативними наслідками якого неможливо буде впоратись, і взагалі невідомість є нестерпною». Відповідно, паніка підігрівається теж за рахунок цих негативних переконань. 

Потрапляючи у хвилі паніки, ми менш здатні контролювати ситуацію. Розглянемо способи не потрапляти у них та відокремлювати свої емоції від інших. 

1. Здатність до критичного мислення та організації ефективних дій. 

Ми не знаємо, чи буде нове вторгнення, яким воно буде і що за тим відбуватиметься. Але ми можемо давати собі раду з тривогою, робити вибір, чи направляти енергію, час та сили на одноманітні переживання, щодо яких немає однозначних відповідей, або ж діяти?

Отже, перше що треба зробити, усвідомити, що ви переживаєте, помітити тривогу. Ми її відчуваємо, звісно, проте чи є свідомі ми самого процесу переживання. Бо тільки так ми можемо прийняти певні рішення щодо подолання тривоги. 

Друге, стишитись та стабілізуватись. Тут при нагоді стануть способи регуляції емоцій: усвідомлене дихання, переключення уваги, як от знайти сім кольорів веселки, контрастні відчуття (вмитись холодною водою, з’їсти шматочок лимону), медитація, виписування тривожних думок, прогулянка чи пробіжка на свіжому повітрі тощо. Такими діями ми повертаємо собі здатність критично мислити. Кора головного мозку повертається на своє місце диригенту і какофонія в голові має припинитись. 

Третє, створити план дій. Обміркуйте його на випадок надзвичайної ситуації та крок за кроком пропищіть. Тоді вирішіть, що можна зробити вже прямо зараз. Наприклад, зібрати важливі документи, зробити запас питної води, підготувати засоби автономного освітлення, зняти готівку, заправити авто тощо. 

Конкретні дії відволічуть від переживань без жодної користі та сприятимуть поверненню відчуття безпеки. Брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни» презентували на сайті Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки - https://www.mil.gov.ua/content/pdf/NS-WAR.pdf

Четверте, дозувати інформаційний потік, подбавши про його об’єктивність, кількість, частоту, адже в гонитві за визначеністю легко опинитись під завалами новин сумнівної якості. Ось лінк на перевірені надійні джерела - https://goo.su/biaK.

2. Базова турбота про себе. Достатній сон, збалансоване харчування, фізична активність.

3. Позитивні емоційні стани. В кожного свої джерела, подбайте про доступ до них та не зволікайте заряджатись від них, так само як ви заряджаєте свій телефон кожного дня.

4. Соціальні зв’язки. Зустрічі і спілкування з рідними, друзями, людьми зі спільними інтересами на різноманітні та приємні теми. Бо на тривожні ж і так спілкуємось. У фейсбуці на аватарках в багатьох з’явились жовто-блакитні прапори. Як це вплинуло на вас? Чи зауважили ви відчуття, що ми є всі разом?

5. Мати «Провідну зірку». Цінність, яка буде світити нам на життєвому шляху. На думку приходить твір Е.М. Ремарка «Полюби ближнього свого», де людяність та турбота про оточуючих допомагають героям в найскрутніших обставинах. Відчуття сенсу та хоробрість з’являється від бажання побачити посмішку на вустах коханої людини. 

В житті нам можуть стати при нагоді добрі дороговкази - слова, що надихають, як от: «У людини можна забрати все, лише не її останню свободу – обирати власне ставлення і відповідь на ті обставини, у яких вона опинилася, вибирати власний шлях» Віктор Франкл. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.